annonse

Mre.no

Tips oss: 70 07 44 21/995 22 999

Søk på i nettutgåva, papirutgåva, google, kvasir og telefonkatalogen

annonse

Winsnes til Olympic Shipping AS


John Arne Winsnes. (arkivfoto)

Adm Banksjef John Arne Winsnes forlet SpareBank 1 Søre Sunnmøre og blir viseadm i Olympic Shipping AS i Fosnavåg. Han fråtrer 30. oktober etter 3,5 år i stillinga.

- Eg har hatt ei flott tid som leiar for SpareBank 1 Søre Sunnmøre. I lag med dyktige medarbeidarar har vi gjort viktige framsteg i ei næring med store omstillingar. No har Stig Remøy utfordra meg med ei sentral rolle i Olympic Shipping. Eg ser fram til å ta fatt på oppgåva i truleg det mest spanande reiarlaget på Sunnmøre, seier Winsnes i ei pressemelding.

Gode resultat
Styreleiar Oddvar Strand i SpareBank 1 Søre Sunnmøre vil på vegner av styret takke John Arne for hans innsats. Under hans leiing har banken på desse åra levert gode resultat, betra soliditeten og gjort framtidsretta grep som styrkjer banken som føretak og merkevare. Styret er i gang med å rekruttere ny leiar, og er optimistisk i samband med å rekruttere ny toppsjef til denne sentrale rolla på Søre Sunnmøre.
Stig Remøy, hovudaksjonær og CEO i Olympic Shipping, er nøgd med å få John Arne om bord. Hans internasjonale erfaring, den industrielle og finansielle bakgrunnen hans frå multinasjonale selskap, samt leiarerfaring frå lokal verksemd er viktig for Olympic Shipping si satsing.

Om verksemdene
SpareBank 1 Søre Sunnmøre har ein forvaltningskapital på om lag åtte milliardar og 75 tilsette, og er ei aktiv og synleg drivkraft for utvikling av regionen Søre Sunnmøre
Olympic Shipping er eit av dei leiande offshorereiarlaga på Sunnmøre med 22 fartøy innan offshore og fiskeri, inkludert nybygg. Med sjø- og landbaserte aktivitetar har reiarlaget om lag 800 tilsette i Noreg, Sør Amerika og Asia.

Tips ein ven

Sende til fleire mottakarar? Separer adressene med komma.